film ve kitap önerileri, film ve kitap yorumları, fragmanlar, yıldızlar, yazarlar

KIVANÇ TATLITUĞ KASLARINI NEYE BORÇLU?..

KIVANÇ TATLITUĞ’UN KARIN KASLARININ SIRRI: 500 MEKİK…

Ünlü sinema ve TV oyuncusu Kıvanç tatlıtuğ, son dizi filmde sergilediği güçlü karın kasları ile herkesin dikkatini çekti…Peki bu kasların sıırı neydi? Bu soruyu, Tatlıtuğ’ a spor programı uygulayan spor eğitmenleri cevapladı… KIVANÇ TATLITUĞ’UN KARIN KASLARININ SIRRI YAZININ DEVAMINDA…

Kıvanç karnı için günde 500 mekik çekti, kolları ve omuzları içinse şınav

* Kıvanç Tatlıtuğ ile yolunuz nasıl kesişti?

Karen: Kıvanç Bey, Ara Karanfil’den boks dersi alıyordu. Ara’nın ofisi bizim üstümüzde.  Ara, bir gün isim vermeden, bir müşterisine beslenme konusunda yardımcı olmamı  istedi. Ben de görüşmeden kimseye diyet programı yazamayacağımı söyledim. Bunun  üzerine beni ve Tony’yi Kıvanç Bey’in evine davet ettiler. Sonrasında Tony onun  çalıştığı spor salonuna giderek, kendisine yardımcı oldu. Beslenme programı ile ilgili olarak da ya o buraya geldi, ya ben onun evine gittim.

* Karın kaslarında sizin emeğiniz ne kadar? Kendisine nasıl bir program uyguladınız?

Karen: Size iki resim göstereceğim. Kıvanç Bey bize böyle geldi, 1 ay sonra böyle oldu. Ben bunları veremem ama siz gözlemlerinizi yazabilirsiniz. (İlk fotoğrafta zayıf ama kassız bir adam var, ikincisi mevcut durum) Önce beslenmesini komple değiştirdik. Çünkü doğal yoldan zayıf vücuda kas koymak çok zordur.

Tony: Ben kendisiyle beş hafta boyunca, haftanın beş günü, günde iki saat kadar çalıştım. Yine askeri kamp eğitimini uyguladım. Kendi vücut ağırlığıyla nasıl antrenman yapabileceğini öğrettim. Kardiyo hiç yapmadık. Çok fazla kardiyo kas dokusuna zarar verir. Şınav, mekik, squat gibi
hareketlerle başladık. Çok mekik çekti. Karnı için günde neredeyse 500 mekik çekiyordu. Kollar ve omuzlar içinse şınav…

* Peki beslenmesi için ne önerdiniz?

Karen: Bir iki doğal vitamin takviyesi yaptık. Süt ürünlerini, içkiyi ve işlenmiş gıdayı kestik. Yani her tür ekmek, makarna, pizza, sosis, müsli her tür paket gıdasını hayatından çıkardık. Yerine doğadan gelen tavuk, hindi, kırmızı et, tahıllar, baklagiller, meyve ve sebze koyduk. Kırmızı et ve meyveyi çok tüketmedi ama… Akşam erken yatması da önemli bir koşuldu. Ne kadar iyi beslenirseniz beslenin, iyi uyumadığınız zaman vücut yağ tutar. 5-6 hafta bu programı uyguladık.

* Her isteyenin öyle karnı olabilir mi?

Karen: Olur. Çok disiplinli çalışmak, doğru egzersiz yapmak ve doğru beslenmek yeterlidir.

 

Kaynak: Gazete Vatan

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir